قیمت گوسفندان چند قلوزا

بهترین نژاد گوسفندان چند قلوزا در دنیا همراه با قیمت

گوسفندان چند قلوزا و ژن دار یکی از نوع نژاد گوسفند است که در سراسر دنیا پرورش داده می شود. کسانی که در زمینه دامداری فعالیت دارند، به خوبی این موضوع را میدانند که نژاد گوسفندان چند قلوزا چقدر می تواند برای آنها به صرفه باشید. چرا که در هر بار زایش چند بره متولد می شود و این برای افزایش تعداد گله بسیار خود است. از طرفی برخی از آنها بهترین نژادهای محبوب در دنیا هستند.

نژاد گوسفندان چند قلوزا

در این مقاله از سایت شیپ لاین قصد داریم با هم در رابطه با قیمت گوسفندان چند قلوزا ژن دار با هم صحبت کنیم. از طرفی تعدادی از بهترین ها در این زمینه را برای شما همراه با توضیحات لازم معرفی می کنیم. در حال حاضر در تمامی کشور های دنیا این نوع نژاد وجود دارد. البته این را بدانید که خود این موارد از نژادهای مختلفی بوده و نام های متفاوتی دارند.

در میان تمامی موارد چند گزینه ایده آل هستند و بیشتر دامداران دنبال پرورش آنها هستند. برخی از این موارد مثل گوسفند رومانف، سافولک، در بین نژادهای ایرانی هم گوسفند افشاری و … می باشد. در مقالات بخش وبلاگ در رابطه با تک تک این نژادها مقاله کاملی نوشته ایم که می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر آنها را مطالعه کنید.

گوسفند نژاد چند قلوزا

قیمت گوسفندان چند قلوزا

بیشتر افرادی که دنبال این نژاد هستند ابتدا می خواهند قیمت آنها را بدانند. در رابطه با نرخ خرید این نوع دام باید بگوییم که به دلیل ویژگی چند قلوزایی که در این نژادها وجود دارد، قیمت آنها نسبت به سایر نژاد گوسفندان بالاتر است. برخی از آنها بیش از 15 – 20 میلیون تومان قیمت دارند. البته نکته مهم اینجاست، کسانی که توانایی خرید این نژادها را ندارند می توانند از لقاح مصنوعی و اسپرم آنها بهره ببرند.

بهترین نژادهای چند قلوزا خارجی

ابتدا قبل از اینکه به سراغ معرفی تک تک نژادها برویم، باید به شما بگوییم که این نوع گوسفندان را به طور کلی می توان به دو بخش ایرانی و خارجی تقسیم کرد. منظور از خارجی هر کشوری ممکن است باشد. در حال حاضر بهترین نوع گوسفند چند قلوزا در دنیا مربوط به همین خارجی ها می باشد. زیرا بازدهی بیشتری نسبت به نژاد ایرانی دارند. لازم است خدمت شما بگوییم که در حال حاضر در ایران نیز این نژادها موجود بوده و افراد زیادی در حال پرورش و خرید و فروش آنها هستند.

گوسفند چند قلوزا

گوسفند رومانف چند قلوزا

یکی از بهترین نژاد گوسفندان چند قلوزا در دنیا مربوط به نژاد رومانف می شود. البته با نام گوسفند رومانوف نیز آن را میشناسند. فکر می کنید چرا این مورد را به عنوان بهترین گزینه در این زمینه انتخاب کرده اند؟ زیرا تعداد 9 بره در یک زایش را به اسم خود ثبت کرده و رکورد جهانی دارد. رومانوف ابتدا در فرانسه در یک زایش که حال تلاقی قوچ رومانف و میش رومانف بود 9 بره متولد شد. رکورد کمتر از این مربوط به تعداد 7 بره می باشد که همین نژاد در آمریکا زایش کرده بود.

به طور متوسط بخواهیم تعداد بره های این نژاد گوسفند چندقلوزا را در نظر بگیریم می توان گفت چیزی حدود چهار، پنج بره در هر زایش حاصل آن می باشد. بسیاری از مردم نیز اقدام به جفت کردن آنها با سایر نژاد ها می کنند. برخی از افراد برای اصلاح نژاد و برخی دیگر برای بازدهی بیشتر این عمل را انجام می دهند.

در این باره بخوانید: قیمت گوسفند زنده

گوسفند سافولک

یکی دیگر از نژادهای محبوب چند قلوزا در دنیا مربوط به گوسفند سافولک می باشد. درصد چند قلوزایی این نژاد نسبت به رومانف کمتر است، اما به عنوان یکی از بهترین ها در این زمینه شناخته می شود. نکته جالب درباره این نژاد این است که خودش حاصل تلاقی دو نژاد مختلف می باشد. قدرت بدنی زیادی دارد و ویژگی های ظاهری آن بسیار خوب هستند. این مورد را می توان در دسته گوسفندان گوشتی نیز در نظر گرفت.

بهترین نژاد گوسفندان چند قلوزا

بهترین گوسفندان چند قلوزا ایرانی

در ایران نیز تعدادی از گوسفندان وجود دارند که ویژگی چند قلوزا بودن را در خودشان دارند. هر چند درصد آنها نسبت به نمونه های خارجی کمتر است، اما برخی از آنها احتمال زایش چند بره در یک دوره آبستن شدن دارند. برای این منظور ما در اینجا بهترین نژاد ایرانی را به شما معرفی می کنیم که تقریبا در همه شهرهای ایران وجود دارد.

گوسفند نژاد افشاری

بهترین گوسفند چند قلوزا در ایران مربوط به گوسفند افشاری می باشد. علاوه بر دارا بودن این ویژهی یکی از محبوب ترین در بین دامداران بوده و در اکثر شهرها نگهداری می شود. یکی از مزایای خوب آن این است که در هر نوع شرایط آب و هوایی می تواند زنده بماند. میزان درصد پایین گوسفندان افشار سبب می شود که گاهی در هر دوره آبستن شدن تنها یک بره متولد شود. اما با این وجود از 2 الی 5 بره در یک زایش را به نام خودش ثبت کرده است.

یکی از اقدامات جالبی که دامدارن انجام می دهند مربوط به ترکیب نژادهای مختلف با یکدیگر می کنند. برای مثال برخی افراد اقدام به جفتگیری گوسفند نژاد رومانف با گوسفند افشاری می کنند تا حاصل آنها چند قلوزا باشد. نکته جالب تری که در ترکیب نژاد وجود دارد را در بخش بعدی مطالعه کنید.

بره چند قلوزا

بهترین نژاد گوسفندان چند قلوزا در جهان بسیار زیاد هستند. بره هر کدام از این نژاد ها اکثرا ژن چند قلوزایی را دارند و یکی از ویژگی های آنها می باشد. درصد کمی از آنها این ویژگی را نخواهند داشت. زمانی که برخی مراکز اقدام به ترکیب و اصلاح نژاد گوسفندان می کنند، بره حاصل از تلاقی آنها ممکن است بره چند قلوزا باشد. البته درصد این موضوع پایین است، همین میزان درصد کم سبب شده است که افراد سعی کنند بعد از تحقیقات لازم اقدام به انجام این کار بکنند.

علاوه بر این موضوع برخی دامداران به جای خرید گوسفند بالغ، بره چند قلوزا را برای خرید ترجیح می دهند. یکی از دلایل این مورد این است که قیمت بره زنده کمتر از والدین آن می باشد. از طرفی هم دامدار می تواند در بازه زمانی لازم رشد، بره را خوب تغذیه کند و آن را برای دوره اولین آبستن آماده کند.

بره چند قلوزا

ژن چند قلوزایی

توجه کنید که برخی کسانی که دامدار هستند و توانایی خرید نژادهای گران قیمت را ندارند، و یا شاید هم شرایط و توانایی خرید هم دارند اما قصد ندارند آنها را تهیه کنند. این افراد می توانند از ژن گوسفندان چند قلوزا استفاده کنند. تلقیح مصنوعی یکی از روش های عالی می باشد که بسیاری از دامداران این کار را انجام می دهند.

در صورتی که شما هم این روش را می خواهید انتخاب کنید، باید مراکز فروش اسپرم و ژن نژاد چند قلوزا را پیدا کنید. همچنین این عمل باید تحت نظارت مرکز مربوطه باید تا مشکلی در انجام کار پیش نیاید.

عدم فروش در شیپ لاین

گوسفندان چند قلوزا در دنیا جزو محبوب ترین نژادها بین دامدارن هستند. در این بخش پایانی اشاره به اینکه این نوع نژاد در مجموعه ما خرید و فروش نمی شود. فعالیت اصلی این مجموعه در زمینه دام زنده شهرداری تهران برای کشتار روز می باشد. تنها هدف ما از نوشتن این مقاله افزایش آگاهی دامداران عزیز و کسانی که تمایل دارند اطلاعات لازم در اینباره بدست بیاورند بوده است. هم اکنون ما با هیچ مجموعه ای که این نوع دام ها و یا ژن برای تلقیح مصنوعی همکاری نداریم و مرکز خاصی نمی شناسیم. لطفا برای این موارد تماس نگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top